پاکسازی بیش از ۱۰۰۰ هکتار از اراضی تالاب بین‌المللی انزلی از گیاه سنبل آبی

ابراهیم پورمجیب فرمانده عملیات پاکسازی سنبل آبی در تالاب بین‌المللی انزلی صبح امروز در حاشیه بازدید از این تالاب و در جمع خبرنگاران با اشاره به پاکسازی مداوم تالاب بین‌المللی انزلی از گیاه سنبل آبی اظهار کرد:  ۶ محیط‌بان با ۳۰ نفر از مردم بومی منطقه چوکام خمام در سه ماه گذشته یک‌هزار و ۶۰۰ هکتار از تالاب بین المللی‌انزلی را از گیاه سنبل آبی پاک‌سازی کردند.

پور مجیب همچنین از پاکسازی ۳۰ هکتار  از بخش شرقی تالاب بین‌المللی انزلی در هفته گذشته خبر داد و گفت: یک سوم این منطقه درگیر گیاه مهاجم سنبل آبی است و تاکنون ۳۰ درصد از این وسعت پاکسازی و ۵۰۰ تن سنبل آبی از منطقه چوکام خمام جمع آوری شده است.

فرمانده عملیات پاکسازی سنبل آبی در تالاب بین‌المللی انزلی با تاکید بر ادامه‌دار بودن پاکسازی تالاب بین‌المللی انزلی از گیاه سنبل آبی افزود: این عملیات یک‌هفته دیگر ادامه داشته و پس از پایان عملیات پاکسازی گیاه مهاجم سنبل آبی در منطقه چوکام خمام ، پاکسازی تالاب بین المللی انزلی محدوده صومعه‌سرا آغاز می‌شود.

به گفته پورمجیب گیاه سنبل آبی یکی از ۱۰ گونه گیاه مهاجم دنیا است که مانع ورود نور و اکسیژن به تالاب و در نهایت خشک شدن آن می‌شود که نخستین بار در ایران در سال ۱۳۹۰ در تالاب عینک رشت مشاهده شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10614

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: