در دولت سیزدهم:

پروانه بهره برداری۴۳۶ واحدصنعتی گیلان صادر شد

سومانیوز؛ مدیر کل صمت می گوید: بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در مدت ۳ ساله دولت سیزدهم در گیلان انجام شد که این امر حکایت از حمایت و سیاستگذاری مطلوب دولت در این بخش دارد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ تیمور پورحیدری با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۴۳۶ واحد صنعتی گیلان موفق به اخذپروانه بهره‌برداری صنعتی شدند افزود: عمده سرمایه گذاری انجام شده درصنایع فلزی، قطعات خودرویی، چوب و اوراق فشرده و همچنین صنایع شیمیایی است.

وی عنوان کرد: علاوه بر این واحد‌های ایجادی، برخی از کارخانجات موجودقبلی نیز نسبت به تکمیل خطوط و افزایش تولید در قالب طرح توسعه در این مدت اقدام نمودند که تعداد طرح‌های توسعه‌ای انجام شده به ۴۱ مورد می‌رسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت راه اندازی نهضت احیاء واحد‌های تولیدی را یکی دیگر از ابتکارعمل‌های دولت شهید آیت الله رئیسی برشمرد و اضافه کرد: این موضوع با تشکیل ستاد احیاء با هدف بهره مندی بهینه از سرمایه گذاری‌های قبلی و پیشگیری از هدر رفت منابع اقتصادی انجام شد که دستاورد آن، راه اندازی مجدد ۱۱۶ واحد تولیدی کوچک و متوسط در استان بود.

به گفته آقای پورحیدری در دولت سیزدهم با تشکیل کمیته ویژه احیاء ۳۲۲ واحد راکد دیگر نیز شناسایی و آسیب شناسی شده اند که بخش اعظمی از آنها قابلیت احیاء دارند.

لازم به ذکر است هم اکنون یک هزار و۸۳۰ واحد صنعتی و افزون بر ۱۷ هزار واحد تولیدی – صنفی در گیلان فعالیت دارند و صنعت گیلان در زمینه انواع مقاطع فولادی و مفتول‌های مسی، صنایع سلولزی اوراق فشرده چوبی و پالت سازی، صنایع دارویی، لوازم خانگی کوچک، نساجی و پوشاک و صنعت کیک و کلوچه جزء استان‌های سرآمد محسوب می‌شود./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11358

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: