مهندس عاشوری فرماندار رشت:

پلمب ۲۸ واحد مشاور املاک بدون مجوز در‌ سطح شهرستان رشت

فرماندار رشت در راستای ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها، نظارت بر بازار املاک در شهرستان تشدید شده است، ابراز داشت: با اقدامات صورت گرفته 28 بنگاه املاک غیرمجاز در سطح شهرستان رشت پلمپ و تخلف 225 واحد دیگر به مراجع قانونی گزارش شده است.

 مهندس کیا عاشوری  در جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات شهرستان رشت با حضور بازرس ویژه وزارت مسکن و شهرسازی در محل فرمانداری رشت، ضمن تاکید بر عزم جدی  دولت سیزدهم بر اجرای برنامه‌هایی کنترل بازار مسکن، افزود: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی، افزایش وام خرید مسکن، نظارت بر سکوهای فعال در بازار مسکن، نظارت بر بازار اجاره بها و نظم بخشیدن به بنگاه‌های معاملات ملکی اشاره کرد.

 مهندس عاشوری با اشاره به نقش مخرب و سهم قابل توجه بنگاه‌های ملکی غیرمجاز و متخلف در آسیب به بازار مسکن، تاکید کرد: در راستای ساماندهی وضعیت بنگاه‌های ملکی، واحدهای مشاور املاک غیرمجاز، شناسایی، پلمپ و به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

وی افزود: از ابتدای خردادماه امسال گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالیت خود را آغاز کردند و با اقدامات صورت گرفته از تعداد ۴۸۷۳ بنگاه املاک دارای مجوز در سطح شهرستان رشت ۱۶۹۱ واحد مشاور املاک بازرسی صورت گرفته که از این تعداد ۲۲۵ مورد تخلف به مراجع قانونی گزارش شده و ۲۸ بنگاه املاک غیرمجاز در سطح شهرستان رشت پلمپ شدند.

 فرماندار رشت بر تشدید نظارت بر بازار خرید و فروش مسکن و اجاره بها و رصد مستمر قیمت ها تاکید کرد و گفت: از دریافت کمیسیون بالاتر از نرخ مصوب گرفته تا دریافت بالابود، ارایه ندادن کد رهگیری و استفاده از مبایعه نامه های دستی و همدستی برای بالا بردن نرخ مسکن در مناطق از جمله تخلفات مرسوم بعضی بنگاه‌ها است.

وی ساماندهی بنگاه ها و شناسنامه دار شدن بنگاه ها و فعالین این حوزه را از اقدامات پیشگیرانه و موثر برشمرد و خاطر نشان کرد: الزام به گذراندن دوره های آموزشی جهت آشنایی بنگاه داران با قوانین و مقررات می تواند در کنار اقدامات نظارتی موثر و بازدارنده باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=13019

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تبلیغات آ

تبلیغات ب

تبلیغات پ

تبلیغات ت

تبلیغات ث