نگاه رسانه:

پلیس راهنمایی با رانندگان خطر آفرین بشدت برخورد می کند

سومانیوز؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از اجرای طرح امنیت و آرامش با هدف برخورد با رانندگان خودرو‌های حادثه ساز خبر داد.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ فرمانده پلیس راهور گیلان با اشاره به اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کاهش حوادث رانندگی گفت: طرح ضربتی پلیس راهور با عنوان طرح امنیت و آرامش با هدف برخورد با تخلف‌های حادثه ساز از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز در استان اجرا می‌شود.

سرهنگ امیر طالبی با اشاره به اینکه تیم‌های محسوس و نامحسوس در معابر شهری بر رفتار رانندگان نظارت می‌کنند، افزود: حرکات نمایشی و مارپیچ ، عبور از چراغ قرمز، آلودگی‌های صوتی، تغییرات ظاهری خودرو از دیگر تخلفاتی است که پلیس راهور در این طرح با آن برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان، تردد ایمن و نظم ترافیکی از اولویت‌های پلیس است؛ گفت: پلیس با بر هم زنندگان نظم و ناقضان مقررات راهنمایی و رانندگی برابر قانون، برخورد قاطع خواهد داشت.

این طرح پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان یک حرکت ضروری و لازم به خصوص در فصل گرم سال و ورود گردشگران به منطقه است و اگر با دقت و جدیت به مورد اجرا در آید، واقعا در امنیت و ارامش جامعه نقش آفرین خواهد بود.

تعداد زیادی از رانندگان حتی آن گروه از رانندگان مسافربری داخل و خارج از کشور که سن و سالی هم از آنها سپری شده ، متاسفانه در ساعات شبانه روز به خصوص در ساعت های عصر و آغاز شب به گونه ای رانندگی مارپیچ و پر سرعت حرکت می کنند که انگار در پیست مسابقه اتومبیل قرار گرفته اند.

این گروه از راننده های متخلف که از نظر فرهنگ خانواده دچار نوعی عقب ماندگی ذهنی و اجتماعی هستند در بسیاری مواقع جان دیگر شهروندان را به خطر می اندازندو در برابر این نوع حرکتهای غیر اصولی و خودخواهانه کسانی که دچار وحشت می شوند را با تمسخر می گیرند.

برخی از این راننده ها اعم از جوان و میانسال همیشه حق به جانب هستند و زمانی هم که با انتقاد و اعتراضی مواجه می شوند، از خودرو پیاده شده و دیگران را تهدید می کنند.

این نوع رفتارهای پر خطر و کورس سرعت و حرکات مارپیچ هنگام غروب بین شهرهای استان گیلان و خیابان های درون شهری که تعداد ماموران کم و نظارت هم کمتر می شود, بسیار زیاد است و نگاهی به مسیر رشت به لاهیجان و رامسر و میزان تصادف ها گواه این مدعاست..

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11413

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: