استاندار گیلان:

پیش‌بینی حضور ۸۰ هزار زائر گیلانی در پیاده‌روی اربعین حسینی

ایران ۱۴۴۴؛ استاندار گیلان با اشاره به حضور احتمالی ۵۰ هزار زائر گیلانی در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سال گذشته گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ هزار زائر اعزامی از استان برسد.

اسدالله عباسی ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه مردم گیلان همواره حضوری پرشور در راهپیمایی اربعین حسینی داشتند، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یکی از فضیلت‌های مهم است که نصیب هر فردی نشده و به نوعی یک زیارت برای رسیدن به معبود است.

وی با اشاره به حضور ۵۰ هزار زائر گیلانی در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در سال گذشته گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ هزار زائر اعزامی از استان برسد.

استاندار گیلان با تأکید بر اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص اعزام زوار گیلانی به کشور عراق در ایام اربعین حسینی بیان کرد: گرچه سال گذشته مشکلاتی در مرزها برای حضور زائران در مراسم اربعین حسینی بروز کرد، اما با حضور وزیر محترم کشور و سایر مسؤولان این مسائل برطرف شد و امیدواریم که امسال حضور زائران باشکوه هر چه بیشتر انجام شود.

عباسی با اشاره به آمادگی گیلان در اعزام زوار به مراسم پیاده روی اربعین حسینی بیان کرد: سال گذشته حضور مردم در این کنگره عظیم معنوی بسیار باشکوه بود و پیش‌بینی می‌شود که اربعین امسال نیز تعداد زائران افزایش یابد و باید در بخش خدمات‌رسانی به این جمعیت آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی اربعین را یک حرکت عظیم مردمی دانست و تصریح کرد: اربعین یک حرکت مردمی است و دولت نقش نظارتی و پشتیبانی دارد و باید همچنان این حرکت مردمی بماند تا همه مردم به تناسب شرایط خود بتوانند در این مراسم حضور یابند همانگونه که هم اکنون هرساله زائرانی از قاره‌های مختلف در این مراسم بزرگ جهانی شرکت می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه پیام کنگره عظیم اربعین فقط زیارت نیست، گفت: ما باید به عنوان پرچمدار نهضت حسینی در این مراسم حضور یابیم و انقلاب بزرگ جمهوری اسلامی را با کربلا پیوند داده و فرهنگ غنی خود را به این مراسم معنوی به خوبی برسانیم.

عباسی با تأکید بر برقراری امکانات لازم توسط موکب‌ها برای پذیرایی از زوار اربعین حسینی افزود: برقراری امکانات لازم توسط موکب‌ها برای پذیرایی و اسکان زائران و نیز حمل و نقل و جابجایی آنها بسیار مهم است و باید در این موارد پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به توطئه دشمنان بیان کرد: سال گذشته پس از مراسم اربعین دشمنان برای برپا کردن آشوب در این سرزمین برنامه‌ریزی کردند که این آشوب‌ها و اغتشاشات به ۲ دلیل مهم انجام شد یکی حضور گسترده مردم در مراسم معنوی و دومی به دلیل حرکت جهادی دولت در بخش اقتصادی بود.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به هم‌افزایی موکب‌های اربعین در کشور عراق گفت: الحمدالله موکب‌های اربعین گیلان یکی از قوی‌ترین موکب‌های کشور هستند که در صورت هم‌افزایی با هم می‌توانند خدمات رسانی بهتری به مردم و زوار اربعین داشته باشند./ فارس

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11939

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: