کادر امداد و درمان لاهیجان کجا بودند!؟ / حادثه ناگواری که بهسرعت عمل نیاز داشت!

حوالی غروب و با طی کردن چند ده متری از کمربندی لاهیجان که البته چند روزی است همزمان با افتتاح پل رو گذر آسفالت شده و از آن حالت بسیار ناخوشایند خارج شده است، وسط بلوار حضور جمعیت نظرم را جلب کرد.

هنگام عبور از جمعیت در لابلای افراد چهره ی یک فرد بر زمین افتاده و مقداری خون را دیدم که طاقت نیاوردم و زیر پل رو گذر دور زدم و به محل حادثه رسیدم.

جوانی زیر ۳۰ ساله که سوار بر موتورسیکلت بود با یک خودرو برخورد و پیکر بی جانش غرق در خون بر زمین بود و عده ای هم در محل تجمع کرده بودند می گفتند، حداقل بیست دقیقه ای هست که به مراکز بیمارستانی و امداد و نجات شهرستان زنگ زدند اما هنوز آمبولانسی پیدا نیست.

پلیس حاضر در محل تلاش می کرد، جمعیت را از صحنه دور نگه دارد و منتظر کادر درمانی بود و در مدت مشاهده اولیه ام تا دور زدن بلوار و مدتی حضور بالای پیکر نیمه جان یا شاید بی جان فرد حادثه دیده هیچ اثری از آمبولانس نبود و مردم می گفتتند حالا دیگر اگر بیایند دیگر فایده ای ندارد.

تنم لرزید که در این مواقع چه باید کرد. اگر قرار باشد کادر امداد و درمان و رسیدگی های اولیه علوم پزشکی با این همه تاخیر در محل حاضر شوند که فرد مجروح جان به جان آفرین تسلیم کرده است و چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

علوم پزشکی لاهیجان یا استان گیلان اگر در این باره توضیحی دارند برای ما بفرستند تا در همین رسانه و زیر همین خبر برای تنویر افکار عمومی منتشر کنیم – جان انسان ها ارزشمند است و باید نسبت به این امور واکنش مناسب داشته باشیم.

مردم شهرها و روستاهای گیلان و دیگر مناطق کشور هم اگر با چنین صحنه های دلخراشی مواجه شدند، برای بیداری کادرهای امداد و نجات و علوم پزشکی، موضوع را رسانه ای کنند تا مسئولان نسبت کوتاهی های احتمالی و مرگ افراد واکنش نشان دهند.

عکس این خبر آرشیوی است/.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10784

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: