استاندار گیلان در چابکسر:

کارنامه درخشان دولت سیزدهم باید به زبان علم و با مستندات تبیین شود

سومانیوز؛ استاندار گیلان با اشاره به ولایتمداری، مردمی بودن و تلاش های کم نظیر و مثال زدنی شهید آیت الله رئیسی عنوان کرد: تمامی مدیران در گیلان با تلاش بیشتری نسبت به گذشته با جدیت پای کار مردم باشند، زیرا شعار و عمل شهیدجمهور عزیزمان، کار جهادی برای رضای خدا بود.

به گزارش گروه رسانه ای  ایران – گرا، به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ دکتراسدالله عباسی در جمع سوگواران شهدای خدمت در مسجد بازار چابکسر با بیان اینکه هدف شهید رئیسی همواره دغدغه مندی برای حل مشکلات مردم به خصوص اقشار کم درآمد بود، گفت: این شهید گرانقدر در طول خدمت به مردم و انقلاب، همه همتش در مسیر کمک به مردم و حل مشکلات جامعه بود و توفیقات زیادی داشت.

وی با اشاره به ابراز تسلیت سران کشورهای جهان بیان کرد: بعد از شهادت دکتر رئیسی کشورهای دور و نزدیک مانند هندوستان، پاکستان، عراق و لبنان یک تا سه روز عزای عمومی اعلام کردند و این رخدادی بی‌سابقه بود.

استاندار گیلان، حضور بی سابقه مردم در مراسم تشییع شهید جمهور را نشانگر قدردانی مردم از مدیران با اخلاص خود دانست و تصریح کرد: ملت ایران در تمامی نقاط کشور در شهر و روستا به سوگ شهید جمهور پرداختند و میلیون‌ها نفر در مراسم تشییع این شهید عزیز شرکت کردند و این امر نشانگر خالصانه ارادت قلبی مردم به شهید دکتر رئیسی بود.

عباسی ادامه داد: شهید جمهور با اخلاص در عمل در دل مردم نفوذ پیدا کرد و عاشق مردم بود و حتی در دوره کرونا جهادی کار کرد، در حالی که برخی از مدیران در دولت گذشته در آن ایام حتی هرگز از محل کار خود بیرون نمی آمدند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به رفع محرومیت‌ در کشور توسط دولت سیزدهم افزود: شهید جمهور همواره سعی در رفع محرومیت‌ و کمک به نیازمندان داشت و حتی در سفر به گیلان این شهید گرانقدر با وجود شیوع کرونا در برخی از مناطق محروم شهر رشت حضور پیدا کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه شهید رئیسی به یک الگوی مدیریتی در تراز انقلاب اسلامی مبدل شد، گفت: دولت سیزدهم به ریاست ایشان در طول سه سال عمر دولت، در دیپلماسی خارجی شایسته عمل کرد و در این دوره  با کشورهای همسایه، آمریکای لاتین، پاکستان و قاره آفریقا تعاملات خوبی برقرار شد.

دکتر اسدالله عباسی با بیان اینکه دولت گذشته هشت سال اقدامات عمرانی در کشور را به بهانه برجام تعطیل کرده بود، تصریح کرد: در هشت سال دولت یازدهم و دوازدهم در کشور واحدهای تولیدی بسیاری غیرفعال شده بود ولی بخش اعظمی از این واحدها در دوره دولت سیزدهم احیا شد و نمونه بارز آن در گیلان، کارخانه پوشش است.

وی‌ با اشاره نقش و حضور مسؤولان در بین مردم به منظور رفع مشکلات کشور بیان کرد: شهید جمهور برای حفظ منافع کشور و رفع مشکلات مردم بارها جان خود را به خطر انداخت و در نهایت در این راه شهید شد.

استاندار گیلان یکی از تصورات نادرست دشمن را بهم ریختگی کشور بعد از شهادت شهید جمهور دانست و گفت: کار دشمن دشمنی است و حتی به آوارگان داخل چادرها هم رحم نمی‌کنند و همین دشمن بعد از شهادت دکتر رئیسی تصور برهم ریختگی کشور را داشت، ولی با درایت مقام معظم رهبری و آن پیام تسلیت ایشان، بار دیگر برنامه هایشان با شکست مواجه شد.

وی با اشاره به دانش علمی و حوزوی شهید دکتر سید ابراهیم رییسی بیان کرد: شهید راه خدمت تمام علم و دانش علمی و حوزوی خودشان در طول ۴۵ سال گذشته در طبق اخلاص گذاشت و برای حل مشکلات کشور روز و شب نداشت و در پایان هر هفته در حال انجام امور مردم و سفرهای استانی بود.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بدهی‌های بی شمار دولت گذشته به بانک مرکزی بیان کرد: دولت سیزدهم میراث‌دار ۵۵ هزار میلیارد استقراض بانکی، ۵۵۰ هزار میلیارد اسناد خزانه و ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بود که تمامی آنان در طول این سه سال پرداخت کرد و این مساله مهم باید توسط مدیران تبیین شود.

عباسی با تاکید بر تلاش شخص شهید رییسی در رفع ناترازی در حوزه های زیرساختی همچون برق و گاز درکشور بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم در فصول مختلف سال با مشکل برق و گاز مواجه بودیم ولی در سه سال گذشته با تاکیدات ریاست محترم جمهوری مشکل ناترازی برق و گاز در کشور و به ویژه در گیلان با اختصاص یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان برای احداث پست شهید حق بین رشت برطرف شد.

وی با اشاره به تکمیل راه‌آهن رشت کاسپین در گیلان، گفت: راه‌آهن رشت – بندر کاسپین به‌ عنوان بخشی از راه‌آهن قزوین – رشت و آخرین قطعه از کریدور ریلی دریا به دریا است که تکمیل شده و قرار بود با حضور شهید جمهور به بهره برداری برسد.

استاندار گیلان بیان کرد: راه آهن رشت – استارا دغدغه شهید جمهور و تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است که با تلاش‌های صورت گرفته کارهای آزادسازی اراضی این مسیر آغاز شده است.

عباسی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم و شخص رئیس دولت در راستای تقویت و توسعه بیمه درمانی در کشور گفت: در طول سه سال گذشته ۱۲ میلیون نفر در کشور از بیمه خدمات درمانی بهره‌مند شده و تمامی خدمات درمانی برای کودکان زیر هفت سال رایگان شد.

وی با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی با شهادتش پاداش یک عمر مجاهدت خود را دریافت کرد، گفت: وقتی کار برای خدا باشد، پروردگار خریدار انسان است و تمام مدیران، وزرا و استانداران با همه توان و قدرت راه شهید خدمت را ادامه داده و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نمی‌گذاریم در راه اعتلای و توسعه کشور خللی وارد شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آغاز فرآیند انتخابات در کشور بیان کرد: مردم قطعا با حضور پر شور خود در انتخابات ریاست جمهوری به فردی جهادی، انقلابی و ولایی رای خواهند داد، زیرا طعم خوش خدمت در دولت شهید جمهور را چشیدند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11366

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: