کارویژه اصلی مجلس گره گشایی‌های کلان تقنینی است نه صرفاآسفالت کوچه و خیابان

دکتر کامیار مهدی‌پور جانشین سازمان بسیج رسانه کشور عصر امروز در نشست مجازی با موضوع «گفتمان انقلاب اسلامی در رسانه‌های بین الملل، پیشرفت‌ها و دستاوردها» با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه در بیان پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: صدور گفتمان انقلاب و تمدن ایران اسلامی در دنیا تمرکز اندیشه فکری تمام اندیشکده‌های دنیای غرب را متوجه خود کرده است.

جانشین سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه جوانان و نوجوانان هنوز از پیشرفت‌های شکل گرفته به نام انقلاب اسلامی ایران آگاه نبوده و نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده که به واسطه آن با افتخار از موفقیت‌های ایران اسلامی سخن بگویند گفت: نکته قابل توجهی این است که باید از دستاوردها و پیشرفت‌ها به جوانان و نوجوانان ایرانی را مطالعه کرد تا مفهوم کامل «ما میتوانیم» را درک کنند.

مهدی‌پور با اشاره به پیشرفت‌های نرم‌افزاری انقلاب اسلامی تصریح کرد: پیشرفت‌های نرم‌افزاری انقلاب به این معناست که ایران و جغرافیای آن در یک وضعیت پیشتاز و خاصی قرار گرفته که می‌تواند برای جهان اسلام الگو باشد. وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی علاوه بر دستاوردهای سخت‌افزاری دستاوردهای نرم‌افزاری دارد که باید به آن سربلندانه نگریست، گفت: طرح مسئله تمدن اسلامی در مقابل تمدن غربی به عنوان سرفصل جدیدی که توانسته در مقابل تمدن غربی بایستد و الگو دهی داشته باشد یک مسئله مهمی است که نباید از آن به سادگی گذر کرد.

جانشین سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه تمدن غربی در قواره تمدن اسلامی رقیبی برای خود نمی‌شناسد، افزود: این قدرت نرم‌افزاری یعنی مسئولیت ما در برابر محافظت از قدرت نرم‌افزاری ایران بیشتر است، باید مراقبت کنیم تا اشکالات سخت افزاری منجر قربانی شدن قدرت نرم‌افزاری ایران اسلامی نشود. وی با تاکید بر اینکه امروز شاخص مقبولیت مردم آرمان‌های اولیه انقلاب است نه گفتمان غربی افزود: دشمن در تلاش است تا با فعالیت مبتنی بر کار رسانه‌ای دستگاه محاسباتی مردم را دچار اشکال کند و آن‌ها را از گفتمان اولیه انقلاب دور نگاه داشته و به سمت گفتمان غربی سوق دهد.

مهدی‌پور آرمان‌های اولیه انقلاب را گفتمان توحیدی و امامِ انقلاب دانست نه نگاه غرب‌گرایانه، گفت: وقتی رهبر انقلاب از اقتصاد مقاومتی سخن می‌گویند، شعار و عمل لیبرالیسم در کشور، منجر به فاصله گرفتن از گفتمان اولیه انقلاب می‌شود، عقب ماندگی‌هایی را ایجاد کرده و از گفتمان اولیه انقلاب دور نگاه می‌دارد. وی با تشریح قدرت نرم افزاری انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه و ملت‌های آزادی خواه جهان، تصریح کرد: مدل بسیج و گفتمان بسیجی در کشورهای منطقه در حال شکل گیری و نتیجه گرفتن است و این نکته بسیار مهمی است که نباید فراموش شود.

به گفته جانشین سازمان بسیج رسانه کشور با تاکید بر نقش مردم در حوزه‌های مختلف از جمله انتخابات نقشی کلیدی است، خاطر نشان کرد: باید برای مردم کارکرد ویژه مجلس تبیین شود تا آنان دریابند که کارویژه اصلی مجلس گره گشایی‌های کلان تقنینی است نه صرفا آسفالت کوچه و خیابان چرا که‌عدم تبیین کارویژه اصلی مجلس، الگوی جعلی از وظیفه نماینده در اذهان ایجاد می‌کند. وی‌ اگر در انتخاب اصلح کوتاهی صورت بگیرد، روند ناصحیح قانونگذاری شکل گرفته و شاکله حکمرانی را دچار اشکال می‌کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=10448

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: