مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گیلان؛

کالاهای اساسی متروکه بنادر گیلان تعیین تکلیف شدند

به گزارش ایران 1444؛ از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۵۴۳ فقره پرونده به ارزش ۳۷۷ میلیارد و ۱۹۴ میلیون و ۱۳۲ هزار ریال در این استان تعیین تکلیف شده‌اند.

مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گیلان گفت: نزدیک به ۱۰۰ درصد کالاهای متروکه اساسی سنواتی شامل ذرت، ارزن و جو از انبارهای بنادر گیلان خارج و در حال حاضر کالای اساسی متروکه در داخل بنادر به روز می‌باشد.

احمد رضا موقری اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۵۴۳ فقره پرونده به ارزش ۳۷۷ میلیارد و ۱۹۴ میلیون و ۱۳۲ هزار ریال در این استان تعیین تکلیف شده‌اند.

وی تصریح کرد: عملکرد مذکور شامل فروش کالا به ارزش ۶۸ میلیارد و ۷۳۳ میلیون ۵۶۶ هزار و ۹۵۷ ریال در قالب ۱۹۷ فقره پرونده بوده و در بخش استرداد کالاها نیز تکلیف ۴۹ پرونده به ارزش ۷۴ میلیارد و ۷۵۶ میلیون و ۷۸۱ هزار ریال مشخص شده است.

موقری، میزان کالاهای واگذار شده به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را ۲۰ پرونده به ارزش هشت میلیارد و ۴۷۷ میلیون و ۳۵ هزار ریال اعلام کرد و افزود: ۲۶۲ پرونده هم مربوط به کالاهای منهدم شده به ارزش ۶۸ میلیارد و ۷۱۶ میلیون و ۷۳۷ هزار ریال بوده که این کالاها از چرخه مصرف خارج شد.

وی در مورد عملکرد اعاده کالاهای متروکه نیز گفت: در این بخش ۱۳ فقره پرونده به ارزش ۱۳۹ میلیارد و ۳۷۴ میلیون و ۱۰ هزار ریال و ۲ پرونده اموال غیرمنقول به ارزش ۱۷ میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال نیز تعیین تکلیف شدند.

سازمان اموال تملیکی یکی از شرکت‌های دولتی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است که از جایگاه حقوقی و استقلال مالی برخوردار است. هدف اصلی از تشکیل این سازمان تمرکز کلیه امور مربوط به جمع آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی که به موجب قانون به تملک، ‌تصرف، تحت توقیف و یا مدیریت دولت در می‌آید، است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12803

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: