مدیر کل راه وشهرسازی گیلان:

کسب رتبه پنجم اداره کل راه وشهرسازی گیلان در زمینه تحقق طرح های باز آفرینی شهری

ایران 1444؛ با توجه به ارزیابی های صورت گرفته در تحقق طرح های بازآفرینی شهری ، اداره کل راه وشهرسازی گیلان توانست رتبه پنجم را در بین ادارات کل کشور در حوزه بازآفرینی پایدار شهری کسب نماید.

مهندس هادی رحمانی مدیر کل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به اینکه موضوع بازآفرینی شهری از مهمترین اولویت های دولت و وزارت راه و شهرسازی است، اضافه کرد: تلاش، پیگیری و همراهی های صورت گرفته در این اداره کل و در سطح استان برای برنامه ریزی و اجرای سیاست های حوزه بازآفرینی از مهمترین دلایل کسب این موفقیت بوده است.
وی با تاکید بر اینکه موضوع بازآفرینی، مبحثی فرابخشی بوده و تحقق اهداف و برنامه های آن نیازمند هماهنگی و همدلی همه ی دستگاههای اجرایی استان است، عنوان کرد: خوشبختانه در این حوزه همکاری و هماهنگی موثری در بیشتر بخش ها و دستگاههای مرتبط در استان وجود دارد.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی استانی و شهرستانی، راه اندازی جریان بازآفرینی در محلات، مشخص کردن محلات هدف بازآفرینی بخشی از برنامه های استان در سالهای اخیر بوده است.
وی افزود:توانمندسازی محلات ناکارآمد با انجام اقدامات آموزشی، فرهنگی و هنری، جلب مشارکت انجمن های مردم نهاد و تلاش برای جذب اعتبار و ارایه تسهیلات در بافت های فرسوده بخش دیگری از اقدامات انجام شده در استان می باشد.
در همین راستا، استاندار گیلان در جلسه ای ازعملکرد معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان واداره کل راه وشهرسازی استان در کسب این رتبه وتحقق اهداف بازآفرینی شهری در استان تقدیر وتشکر نمود.
لازم به ذکر است در استان گیلان از مجموع ۵۳ شهر، ۳۰ شهر دارای محدوده های مصوب ناکارآمد شهری بوده و سه شهر (رشت ، لنگرود و بندر انزلی) دارای سند توانمند سازی سکونتگاه های غیررسمی وطرح های مصوب بازآفرینی شهری می باشد. به طور کلی۵۶/۵۳۴۵ هکتار از اراضی و ۱۴۸۶۸۱۰ نفر از جمعیت شهرهای فوق الذکر در محدوده های ناکارآمد واقع شده اند./اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11844

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: