استاندار گیلان:

کوتاهی دستگاه‌ها در افزایش خودسرانه قیمت‌ها قابل‌توجیه نیست

ایران 1444؛ استاندار گیلان با تاکید بر اینکه کنترل قیمتها، جلوگیری از افزایش خودسرانه نرخ‌ها و نظارت بر بازار تکلیف قانونی و دستوری است، گفت: کوتاهی دستگاه‌ها نسبت به وظایف خود در ارتباط با عرضه و کنترل بر قیمت‌ها نه قابل قبول و قابل توجیه است.

اسدالله عباسی روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار گیلان اظهار کرد: شعار راهبردی سال با عنوان افزایش تولید و مهار تورم نباید فراموش شود. چرا باید در زمینه زنجیره تولید تا عرضه دقت لازم اعمال نشود که موجب خارج شدن کنترل از دست ما شود.

وی اضافه کرد: در ارتباط با عرضه کالاها و تولیدات به مردم، قیمت‌گذاری و کنترل نرخ‌ها اگر کوتاهی در استان از سوی مدیر دستگاهی صورت گیرد، تخفیفی در برخورد و بخششی در کار نیست از این رو همه مدیران باید به وظایف خود در این بخش به خوبی عمل کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به تامین مناسب کالاهای اساسی و نیاز مردم و مدیریت نرخ ها اظهار کرد: بین عرضه و تقاضا باید تعادل و توازن به وجود آید ضمن اینکه قیمت‌ها نیز باید کنترل شود.

وی با بیان اینکه شعار راهبردی سال، شعار حاکمیت و نظام است و همه باید منسجم برای تحقق آن اهتمام داشته باشیم، اضافه کرد: به چه دلیل قیمت کالایی باید افزایش یابد بدون آنکه افزایشی در نرخ مواد اولیه اتفاق افتاده باشد؟

استاندار گیلان با بیان اینکه به کسانی که به مردم، فقرا و سفره آنان رحم نمی‌کنند، بخششی نخواهیم داشت، ادامه داد: به عنوان خدمتگزار مردم در استان در این ارتباط به مدیر و تولیدکننده و توزیع کننده نیز رحم نخواهم کرد.

وی خاطر نشان کرد: تلخ است تا یک نفر با اندک درآمد خود وارد بازار شود و به واسطه گرانی‌های کاذب کالاها شرمنده خانواده‌اش شود.

وی تصریح کرد: باید همه مسئولان دستگاه‌های مربوطه در کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت‌ها نظارت جدی داشته باشند.

عباسی با تاکید بر اینکه باید دست واسطه‌ها را کوتاه کرده و اجازه سوء استفاده آنان را نداد، اظهار کرد: همه موظفیم به تکالیف قانونی خود به نحو احسن عمل کنیم و اوامر مقام معظم رهبری در این زمینه را لبیک گفته و تاکیدات و دستورات دولت و قوانین مجلس را محقق نماییم.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: در ارتباط با توزیع کالاهای اساسی در مواردی مسئولیت با فرمانداران و در سطح استانی نیز وظیفه مدیران است که باید هر دو به موضوع بازار و وضعیت نرخ و تامین کالاهای مورد نیاز توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه موجودی کالاهای اساسی و راهبردی بسیار مهم و اساسی است، اضافه کرد: در این رابطه مدیران اگر دریافت و افزایش ذخیره کالایی در استان را نیاز می بینند حتما گزارش دهند تا پیگیری شده و افزایش ذخیره انجام شود.

استاندار گیلان در ادامه سخنانش با تاکید بر ضرورت نظارت بر نحوه پخت نان در نانوایی‌ها در موضوع ممنوعیت استفاده از جوش شیرین اظهار کرد: باید نظارت های جدی صورت گیرد تا سلامت مردم به خطر نیفتد./ ایرنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11838

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: