ییلاق سلانسر از جاذبه های گردشگری استان گیلان

ایران 1444؛ ییلاق سلانسر حتی در تابستان سرد و مرطوب است و اگر به سفر و ایران گردی علاقه دارید از الان برای رفتن به این ییلاق زیبای شمالی برنامه ریزی کنید.

به گزارش گروه رسانه ای ایران – گرا؛ ییللاق سلانسر در استان گیلان، ۳۰ کیلومتری شهرستان رودبار و ۱۷ کیلومتری رستم آباد قرار گرفته است. ییلاق سلانسر را که از جاذبه های گردشگری گیلان است توابعی از بخش مرکزی شهرستان و جزو جاهای دیدنی رودبار به حساب می‌آورند. اگرچه این ییلاق در ارتفاعات است و جاده رسیدن به آن نیز خاکی است؛ اما معمولا تمام ماشین‌های سواری می‌توانند به سمت آن بروند.

هرچند که طی کردن جاده‌ ییلاق برای ماشین‌های آفرود، به مراتب ساده‌تر خواهد بود. ذکر این نکته ضروری است که در برخی قسمت‌ها جاده بسیار باریک می‌شود و شیب‌های تندی هم وجود دارد. پس بهتر است در هوای بارانی یا در شرایطی که از خودرو خود مطمئن نیستید، به سمت ییلاق نروید و طبیعت بخش‌های پایین‌تر لذت ببرید. این ییلاق از تهران حدود ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد و از رشت نیز باید تقریبا ۷۰ کیلومتر را طی کنید تا به این جای خوش آب‌و‌هوا در گیلان برسید.

آب‌ و هوای ییلاق سلانسر

احتمالا تا همین‌جا هم متوجه شده‌اید که ییلاق سلانسر در تابستان‌های گرم نیز می‌تواند بسیار سرد باشد. یکی از دلایل آن ارتفاع زیاد آن از سطح دریاست. با این حال شانس مواجه شدن با آب‌وهوای بسیار سرد در فصل پاییز و زمستان بیشتر از تابستان و بهار است.

اگر از افرادی هستید که سفرهای پاییزه را ترجیح می‌دهند، نهایتا تا اواسط ماه مهر می‌توانید به ییلاق سلانسر بروید. در این زمان‌ها معمولا اقیانوس ابرشکل می‌گیرد و مناظری بسیار کم‌نظیری را می‌سازد. در زمستان مسیر ییلاق بسته است و از هرگونه تردد در این جاده جلوگیری می‌شود.

مسیر دسترسی به ییلاق سلانسر

برای رسیدن به سلانسر به سمت استان گیلان و بعد هم رستم‌آباد بروید. از رستم‎آباد تا سلانسر حدود ۱۷ کیلومتر راه دارید که با توجه به خاکی بودن جاده ییلاق، در کمتر از ۱ ساعت، از آن گذر خواهید کرد. برای آن‌که بتوانید مسیر ییلاق را پیدا کنید، در رستم‌آباد به سمت خیابان مولوی بروید. بعد از تابلوهای راهنما کمک بگیرید تا به ییلاق برسید. ۵ کیلومتر آخر این جاده خاکی است و اگر بارندگی نباشد، گذر از آن دشوار نخواهد بود. در بین راه می‌توانید پوشش گیاهی جذاب ییلاق را ببینید، با قله درفک عکس بیاندازید و در میان ابر و مه غرق شوید.

امکانات ییلاق سلانسر

در ییلاق سلانسر امکانات رفاهی از قبیل، آب شرب و سرویس‌بهداشتی نیست. در نتیجه به گردشگران و طبیعت‌گردان توصیه می‌شود که برای بازدید از ییلاق سلانسر سفر خود را از صبح زود شروع کرده و تا هنگام غروب آفتاب بازگردند. اما اگر گروهی از طبیعت‌گردان حرفه‌ای باشید و بخواهید تجربه کمپینگ در شب ییلاق را تجربه کنید شگفتی‌هایی نجوم و آسمانی پر ستاره را شاهد خواهید بود.

پوشش گیاهی و جانوری ییلاق سلانسر

به سبب شرایط اقلیمی، ییلاق سلانسر از مناطقی که در دامنه شمالی البرز هستند، خشک‌تر است. اما زیبایی‌های دیگر و هوای خنک، سلانسر را شگفت‌انگیز می‌کند. در اینجا می‌توانید گونه‌های گیاهی متنوع که شامل درختان، درختچه‌ها و بوته‌ها هستند را ببینید. اگر اهل پرنده‌نگری باشید، امکان دیده گونه‌های گوناگون برای‌تان میسر خواهد بود. کافی است در سکوت به صدایی که از لابه‌لای برگ‌ها می‌آید گوش گنید. در سلانسر حیوانات گوناگون از جمله شغال و گراز هم زندگی می‌کنند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11121

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: