مسئول کانون جوانان رضوی امام رضا(ع) در گیلان:

۶۰ نقطه از استان گیلان میزبان کاروان خادمین رضوی بود

ایران 1444؛ مسئول کانون جوانان رضوی امام رضا(ع) در گیلان با اشاره با شانزدهمین سال میزبانی رشت از خادمین رضوی گفت: در دهه کرامت امسال ۶۰ نقطه از استان گیلان میزبان کاروان خادمین رضوی بود و ۳۰۰ عنوان برنامه در گیلان اجرا شد.

اسحاق معبود مژدهی روز شنبه در گفت‌گویی ویژگی خاص این برنامه‌ها را مردمی برگزار شدن آن عنوان کرد و افزود: کانون جوانان رضوی همه ساله در ایام دهه کرامت برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌کند که از ولادت حضرت معصومه(ع) تا شب میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد که امسال گیلان میزبان جشنواره بین المللی زیر سایه خورشید که با هدف آشنایی مردم با فرهنگ ناب رضوی برگزار می شود بود و در قالب این جشنواره کاروانی از خادمین حرم مطهر امام رضا(ع) میهمان استان بودند.

وی اضافه کرد:خادمان حرم رضوی در دهه کرامت به عیادت بیماران در بیمارستان، زندانیان، نیروهای، نظامی و انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران، سربازان نقطه صفر مرزی، کارگران، کارمندان، نابینایان رفتند و در جشن های مردمی و محلات استان حضور یافتند.

وی عنوان کرد: در شب میلاد حضرت فاطمه معصومه (ع) هم ویژه برنامه‌ای برای دختران این دیار با عنوان “من مثل معصومه” به همت کانون جوانان رضوی برای حدود ۵۰۰ نونهال گیلانی برگزار کردیم.

مژدهی ادامه داد: برنامه دیگری که به صورت گسترده و با شور و شوق مردمی اجرا شد استقبال خیابانی از خادمین حرم امام رضا (ع) بود که مردم حضوری گسترده از شهرداری رشت تا میدان صیقلان و از صیقلان تا حرم فاطمه اخری(ع) داشتند.

۶۰ نقطه گیلان در دهه کرامت میزبان خادمین رضوی بود

وی گفت: امسال در شب میلاد امام رضا(ع) در میدان شهدای ذهاب یا شهرداری رشت ۱۵ هزار صندلی چیده شد و دعوت نامه برای مردم رشت ارسال کردیم که حاوی یک کد قرعه کشی کمک هزینه سفر به مشهد بود. شرط شرکت در قرعه کشی حضور شخص در این مراسم بود که ۲۳ هزار برگه قرعه کشی به دست ما رسید و نشان داد بالغ بر ۲۰ هزار نفر در این جشن حضور داشتند.

مژدهی از کمک شایان و قابل توجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت از رسانه‌های گیلان برای پوشش خبری، سازمان زیباسازی شهرداری رشت، سپاه و سایر سازمان ها برای کمک و همکاری جهت برگزاری این جشن قدردانی کرد./ایرنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11678

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: