آمار سخنگوی دولت از زبان بانک جهانی:

۶/۵ میلیون نفر در ایران دیگر فقیر نیستند

سومانیوز؛ سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: طبق گزارش بانک جهانی ۶.۵ میلیون نفر در ایران از فقر نجات یافته اند و از سویی دیگر رشد اقتصادی برای امسال و سال بعد افزایشی خواهد بود.

گروه رسانه ای ایران – گرا؛ بانک جهانی اعلام کرده نرخ فقر ۴.۷ درصد کاهش داشته و از ۲۹.۳ به ۲۱.۷ درصد کاهش یافته و ۶ و نیم میلیون نفر از فقر نجات یافته‌اند.

همچنین رشد مصرف ۴۰ درصد واقع شده در دهک‌های پایینی از رشد مصرف دهک‌های بالای کشور بیشتر بوده که شاخص گویایی است که نابرابری ۴دهک پایین با ۶دهک بالا کاهش یافته است.

خاندوزی گفت: بانک جهانی و نهاد‌های جهانی نه نگاه‌های دلسوزانه به مردم دارند و نه؛ دولت آیت الله رئیسی اما میزان رشد اقتصادی به قدری بوده که امکان چشم پوشی نداشته است.

سخنگوی اقتصادی دولت روز سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: ما را این گمان نبود که روزی نشست خبری را بدون حضور رئیس جمهور برگزار کنیم برای شهدای خدمت علو درجات را آرزومندیم و از مردم بابت حضور تاریخی در مراسم تشییع شهید آیت الله رئیسی تقدیر می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری ۲۰ نشست مستمر سخنگوی اقتصادی دولت در سال گذشته، افزود: حضور ۲ سخنگو برای پاسخگویی به رسانه‌ها در موضوعات عمومی و اقتصادی دولت و برگزاری منظم جلسات سخنگویی ناشی از دغدغه و تاکید رئیس جمهور شهید بر لزوم پاسخگویی به افکار عمومی بود.

وزیر اقتصاد ادامه داد:گاهی آیت الله رئیسی تماس می‌گرفت و می‌گفت موضوعی پربسامد پیش آمده و منتظر نشست خبری نمانید و زودتر پاسخگوی افکار عمومی باشید.

خاندوزی همچنین تصریح کرد: گزارش‌های اخیر نهاد‌های بین المللی و بانک جهانی تاکید کرده است که رشد اقتصادی ایران به مرحله پایدار رسیده و از عبارت تاب آور و مقاوم شده برای رشد اقتصادی ایران استفاده شده است؛ مسیر رشد اقتصادی دهه ۹۰ از سال ۱۴۰۰ به بعد وارد مسیر جدیدی شده و از نرخ‌های رشد پایین و منفی عبور کرده‌ایم./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=11362

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: