نماینده عالی دولت در استان:

۲ هزار و ۱۳۶ برگ سند روستایی در گیلان صادر شد

به گزارش ایران 1444؛ نماینده عالی دولت در گیلان گفت: 2 هزار و 136 برگ سند روستایی طی پنج ماه سال جاری در این استان صادر شده است.

دکتر اسدالله عباسی در آیین واگذاری اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در بین مردم روستای چمنستان شهرستان املش، تعداد اسناد مالکیت صادره در استان گیلان را ۱۶۲ هزار و ۱۳۶ برگ سند اعلام کرد و افزود: اسناد مالکیت صادره در پنج ماهه سال جاری در استان گیلان ۲ هزار و ۱۳۶ برگ‌ سند بود که از این تعداد ۱۴۷ سند مالکیت روستایی برای مردم شهرستان املش صادر شده است. وی اظهار کرد: وظیفه داریم بدانیم مردم مناطقی که معیشت آنها با کشاورزی گره خورده چه مشکلاتی دارند تا آنها را احصا و رفع کنیم.

استاندار گیلان تصریح کرد: در بخش مسکن نیز باید دقت و کمک زیادی صورت گیرد و مشکل مسکن مددجویان نهادهای حمایتی نیز برطرف شود تا در آرامش و رفاه زندگی کنند. وی بیان کرد: امروز طبق درخواست و تقاضای مردم این شهرستان با تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی در این روستا حضور پیدا کردیم تا موارد و مشکلات مطروحه مردم را تا حد امکان برطرف کنیم .

عباسی تاکید کرد: شوراها و دهیاران نیز باید با کمک مسئولان کارهای خود را به درستی انجام دهند تا نیازها و خواسته های مردم برآورده شود. وی ادامه داد: ما در بخش تحویل سندهای مالکیت روستایی مشکلاتی داشتیم که روستا به روستا توانستیم این مشکلات را حل کنیم و طی پنج ماه ۲ هزار و ۱۳۶ سند مالکیت را صادر شد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: مردم باید در این اراضی زندگی کنند و منابع طبیعی و محیط زیست باید همکاری لازم را با مردمی که بر روی این زمین هایی که نه سند و نه نسق دارند اما از پدرانشان به آنها ارث رسیده همکاری کنند. وی تاکید کرد: مردم روستا تولید کننده اند به این دلیل مسکن روستایی نیز در اولویت کارها قرار دارد لذا  دولت سیزدهم وام ساخت مسکن را از ۴۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داد تا اگر روستایی تمایل به ساخت خانه دارد در روستا زیر ساخت برای ساخت مسکن روستایی فراهم باشد.

استاندار گیلان با اشاره به مشکل روستائیان در مسائله تغییر کاربری اراضی نیز گفت : شوراها و دهیاران در بازنگری اصلاح کاربری اراضی ضمن حفظ و پاسداشت مواهب طبیعی، مسکن روستای را در اولویت قرار دهند. وی از دستگاههای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی خواست با تسهیل پرداخت وام به مددجویان تحت پوشش ساخت مسکن برای مددجویان را سرعت ببخشند.

دکترعباسی افزود: ما نیز با قدرت و قوت طبق قولی که آیت الله دکتر ریسی در نهضت ملی مسکن داده اند همراهی و حمایت لازم را خواهیم داشت. وی با اشاره به سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گیلان و تصمیمات اتخاذ شده درباره محصولات چای و برنج گفت: وظیفه ما در دولت حمایت از کشاورزان است و باید تسهیلات و امکانات لازم برای آنها فراهم شود.

استاندار در ادامه با اشاره به کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری استان گیلان نسبت به میانگین کشوری اظهار کرد: طی ۲ سال اخیر کمک هایی برای اشتغالزایی انجام شده است ، در شهرستان املش نیز این تسهیلات برای اشتغال تخصیص یافته است که این شهرستان را در پنج رتبه برتر استانی جای داده است.

دکترعباسی در مورد پروژه کنار گذر شهرستان املش نیز گفت: با انجام اقدامات عملی در این بخش تا پایان شهریور تحولی در این بخش ایجاد خواهد شد و هیچ دستگاهی حق ندارد تداخلی در این مورد ایجاد کند.

همچنین به صورت همزمان با حضور استاندار گیلان ۶ پروژه عمرانی با بیش از۳۳۶ میلیون ریال اعتبار در شهرستان املش افتتاح  و به بهره‌برداری رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://i1444.ir/?p=12586

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: